RAHA

Shareswall toob turule osaühingute ostu-müügi portaali

shareswall
Shareswall.ee foto: kuvatõmmis

Täna alustas kolmes Balti riigis tööd osaühingute ning alustavate ettevõtete osaluste vahenduseks loodud veebiteenus Shareswall, mille eesmärk on muuta ettevõtete müük ja partnerite leidmine sama lihtsaks kui on seda täna korteritele või autodele uute omanike leidmine.

Shareswalli asutaja Timo Tirsi sõnul on ainuüksi Eestis umbes 100 000 aktiivset osaühingut, nende seas palju ettevõtteid, mille omanikud sooviksid ettevõtteid müüa, laieneda või kaasata firmasse partnereid. Ise aktiivse ettevõtjana tegutseva Tirsi sõnul jäävad tehingud tegemata tihti  sel põhjusel, et inimesed ei tea, kes ja kus võiksid olla ostjad, müüjad või investorid.

“Me peame loomulikuks, et autot ostes läheme internetiportaali pakkumisi vaatama, kuid firmade puhul ei ole seni piisavalt tugevat ja turvalist keskkonda tekkinud,” sõnas Tirs.

Shareswall alustab Eestis, Lätis ja Leedus. Kuulutusi võib avaldada ka nii, et need on nähtavad vaid kindlates riikides – näiteks ainult Lätis. Samuti on võimalik teha kuulutus nähtavaks ka ainult kasutajaks registreerunutele. Ostu ja investeerimishuvilised saavad teha ka omapoolseid hinnapakkumisi.

Erinevalt kinnisvara- ja automüügi keskkondadest pakub Shareswall häid võimalusi ka partnerite leidmiseks ning tegevuse laiendamiseks. “Näiteks võib inimesel olla üks restoran, kuid ta sooviks leida äripartnereid ning lisaraha, et laieneda viide-kuude linna terves Baltikumis,” kirjeldas Tirs Shareswalli võimalusi.

Shareswall on igas riigis kohalikus keeles, aga samas ka rahvusvaheline – teiste riikide kuulutusi on võimalik vaadata inglise keeles. Shareswallis avaldatud kuulutused läbivad vastava riigi äriregistri andmete põhjal teostatava omandiõiguse kontrolli. Shareswall on keskkond, mis viib ostjad ja müüjad kokku, tehingu vormistamine jääb osapoolte korralda. Soovi korral võib uue veebikeskkonna kaudu saada ka tugiteenuseid tehingute vormistamiseks.

Back to top button
Close