SEKS JA SUHTED

Sinu elu 3 tõelist armastust!

Meil kõigil on kolm tõelist armastust siin elus. Igaüks neist erineval põhjusel.

Pärast mitut ebaõnnestunud suhet ja kummalist valikut, võime leida ennast mõttelt, et äkki meil ongi just vaid üks ainus sarnane valik suhete osas. Tegelikult on aga teadlaste poolt kindlaks tehtud, et me armume elu jooksul kolme täiesti erinevasse inimesesse ja igaühte neist täiesti erineval põhjusel ja ka erineval perioodil meie elus.


Esimene armastus tuleb meie ellu liiga vara, kui oleme veel noored ja “rohelised”.


Tooksin siin näiteks keskkooli noore armastuse. Sa oled noor ja ei tea kuigi palju armastusest ega ka selle olemusest. Sa lähtud enamasti sellest, mida oled näinud romantilistes filmides ja lugenud raamatutest. Sa tead, et selles armastuses on tunded, tülid ja armatsemine, aga kõige selle kõrval sa siiski päris täpselt ei tea, mis on õige armastus.See armastus on  naiivne, ebapraktiline, filmi-laadne armastus.

Sa arvad, et tunded on õiged, sest need on sellised, mida meile justkui romantilistest filmidest ette söödetakse, või siis isegi survestatakse ühiskonna poolt. Me alustame sellist armastust lootuses, et see on ja jääb meie ainsaks armastuseks ja me planeerime oma tulevikku ainult selle ümber.Isegi see ei heiduta meid, et tegelikult teame sügaval oma südames, et see kõik ei tundu päris õige, aga ma tahame väga uskuda, et tõeline armastus peakski just selline olema…

Meile on see armastus just selline, et teised võiksid meid kadestusega vaadata ja mõelda, et ka nemad soovivad sellist tunnet oma ellu. Selles suhtes leiad sa ennast tihti tegemas asju, mis justkui teistele näitavad, kui õnnelik sa oled. Sa postitad pilte peaaegu et tavalistest õhtusöökidest, filmide vaatamistest jne justkui need oleksid kõige tähtsamad ja olulisemad tegevused su elus. Ja sa teed seda ainult selleks, et teistele näidata, kui õnneliks sa oled ja et armastus peakski justkui täpselt selline olema. 

Teine armastus on raske armastus


See on armastus, mis annab meile õppetunni selle kohta, kes me tegelikult oleme, mida soovime suhtelt ja millist armastust me om aellu igatseme. Kahjuks see armastus pole aga õnnelik…
Selline armastus teeb haiget, ja toob su ellu palju südamevalu, pahatihti just tänu pisivaledele ja teinekord tänu teise poole emotsionaalse manupulatsiooniga. Meie teine armastus on tavaliselt tasakaalust väljas ja meile isegi ebatervislik, lisaks sellele ka isekas ja nartsissistlik.

Tänu eelpool mainitule on suhe täis draamat ja enamasti süüdistad sa selle tekkes ainult iseennast, mitte teist poolt.Sa tunned ennast süüdi, et sa sellise inimese kõrval oled, kuid sa usud, et just see ongi see, mida sa vajad. Olles sellise inimese kõrval, tunned sa ennast alaväärsena, kuigi sa annad endast kõik. Sa tunned, et sind ei armastata sellisena nagu sa oled ja et sa isegi ei vääri seda.

Vaatamata kõigele hoiad sa aga sellest suhtest kõvasti kinni ja üritad asju parandada lootuses, et ühel päeval teise inimese käitumine muutub ja nad annavad sulle ka vastuarmastuse, kuigi seda siiski enamasti ei juhtu. Selline emotsionaalne üles-alla kõikumine on täpselt see, mis meid sellises suhted kinni hoiab. Me andestame inimesele tema tehtud vead ja valu, mis sulle põhjustatakse, aga ainult selleks, et need vähesed head koosoldud hetked tähendavad meie jaoks väga palju.Sellise armastusega lükkame me ennast emotsionaalselt kaugemale, kui me peaksime.


Öeldakse, et meie kolmas armastus on selline, mille tulek meid üllatab.


Inimese kolmas armastus on selline, mille tulekust meil aimugi polnud ja mida me minevikus isegi kaalunud ei oleks. See on teistsugune ja uus, inimesega, kellega koos olemist poleks me iial osanud ette kujutada.

Kolmas armastus tuleb meie ellu kergelt ja sa ei tundu esialgu võimalikuna. Me arvame, et see ei jää kestma, me justkui ootame seda takistust, mis selle armastuse hävitaks. Vahest pärast suurt südamevalu õnnestub meil ka sellest armastusest lahti lasta, sest me oleme minevikus piisavalt haiget saanud ja need haavad justkui ei tahagi paraneda, seega eeldame inimestest kõige hullemat.
Esialgu ei oska me isegi endale selgitada, kust sellised tunded tulevad. Mis on see, mis meid just selle inimese suunas tõmbab? Aga elu kord juba on selline- me kohtame kedagi ja meile endalegi üllatuseks see lihtsalt sobib meile. See suhe ei nõua raskeid kompromisse, pole üksteise surumist ega süüdistamist.
Te mõlemad justkui eksisteeritegi ühes ja samas maailmas ja tänu sellele sobite hästi kokku ka koos oma vigadega. See on midagi, mis paneb kaks südant ühes rütmis põksuma. Selline armastus on täpsel see, mida te mõlemad otsinud olete ja vajate.

Kolmas armastus on lihtne, te mõlemad näete selle hoidmise nimel vaeva ja töötate üksteisega koos,mitte teineteise vastu. Vahest on ka lahkhelisid ja üks pool annab endast rohkem kui teine, vahest on aga vastupidi. Kui üks on õnnetu, aitab teine pool teda sellest august välja tulemisega, ja vastupidi, Te ei tunne vajadust teistele näidata ja tõestada, et olete õnnelikud.

Te elate teineteise jaoks ja teie kõige õnnelikumad hetked on need, mis on vääraste pilkude alt eemal. Te teete palju asju koos, samas andes teineteisele ruumi, mida meist igaüks vajab. Te lahendate probleeme koos, naerate koos, nutate kui vaja ja rõõmustate topelt.

Meie kolmas armastus näitab meile täpselt, miks meie eelmised suhted ei õnnestunud. Ära anna alla. Igaühe jaoks on kuskil keegi!

Back to top button
Close