ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

Soovitame: 5 jõulufilmi, mida pühade ajal glögi ja verivorsti kõrvale vaadata

“The Polar Express”

“The Polar Express” on lõbus ja südamlik koguperefilm noorest poisist, kelle usk jõuluvana olemasolusse on vankuma löönud. Ühel lumisel talveööl ilmub justkui eikuskilt poisi maja ette salapärane rong, mil sihtkohaks põhjapoolus – jõuluvana kodukoht. Kõhklev noormees hüppabki rongile ja järgneval teekonnal saab tema elu põhjalikult muudetud.

“The Christmas Chronicles”

Väike tüdruk ja tema vend silmavad jõuluõhtul jõulumeest ja peidavad ennast tema saani. Lapsed avastanud jõuluvana ehmatab korralikult prantsatab saaniga taevalaotuse alt maa peale. Jõulud näivad olevat rikutud – saan on katki, põhjapõdrad läinud ja kingitused ei jõua lasteni. Nii jääbki kolmiku ülesandeks jõulumees uuesti teele aidata, et pühad päästa.

“Elf”

Koomik Will Ferrell mängib Buddy nimelist jõuluvana abilist, kes tunneb, et ei sobi kuidagi teiste päkapikkusega kokku. Sestap otsustab ta põhjapooluselt lahkuda ja reisida New Yorki, lootuses leida üles oma tegelik isa ja suurlinna rahvale jõulurõõmu levitada.

“A Very Murray Christmas”

“A Very Murray Christmas” on täiskasvanumale publikule mõeldud muusikaline jõulukomöödia. Legendaarne näitleja Bill Murray peab andma jõuluõhtul kontserti, kuid lumetormi tõttu ei tule peaaegu kedagi kohale. Murray langeb masendusse ja tema usk jõuludesse lööb vankuma. Lisaks Murrayle teevad filmis kaasa veel mitmed teised tuntud näod, näiteks George Clooney, Miley Cyrus ja Michael Cera.

“Shrek the Halls”

Pärast kõiki oma seiklusi arvab Shrek, et saab lõpuks oma kaasa Fionaga soos rahulikku elu elada. Jõulude saabudes tulevad aga kõik Shreki vanad sõbrad sookolli pahameeleks taaskord tema uksele koputama. Kuna tegu on lühikese, kõigest 28 minuti pikkuse filmiga, siis sobib teos hästi ka väiksemale publikule.

Back to top button
Close