HOBI / SPORT

Sprite tänavakorvpall tuleb taas

Tänavakorvpall
Tänavakorvpall

Oodatud tänavakorvpalli turniirid algavad juba mais ja sellel aastal on kokku 16 võistlust, millest 5 suuremat võistlust toimuvad Tartus, Tallinna, Pärnus, Otepääl ja Rakveres. Kuna iga aastaga on võistlejate arv kasvanud, siis sellel aastal oodatakse osalema juba üle 1500 osaleja.

Tänavakorvpall on kõige pikemate traditsioonidega suvine spordiala Eestis, mille esimesi turniire peeti juba 1993. aastal. Kuid iga aastaga on spordiala edasi arenenud ja sellel suvel selgub, kas 3×3 korvpall on TOKYO 2020 Olümpiamängudel spordialana sees.

“Tõepoolest, tänavakorvpall on lapsekingadest välja astunud ja igati tõsiseltvõetav spordiala. Meie soov ongi noortele näidata, et sport on kõige ägedam ajaveetmise võimalus ning selle asemel, et sihitult mööda kaubanduskeskusi lonkida, tuleks sõbrad kokku võtta ja ennast turniirile ära registreerida,“  rääkis sarja korraldaja Reigo Kimmel.

Ennekõike on suvine tänavakorvpall mõeldud noortele ja korvpalli harrastajatele ja mängud toimuvad kokku 16 võistlussarjas alates 13-aastastest poistest ja tüdrukutest kuni segavõistkondade ja 35+ seeniorite tiimideni.

Nii nagu viimased 8 aastat, on ka sellel aastal tänavakorvpalli peasponsoriks Sprite ja see traditsioon jätkub ka tulevikus.

“Sprite on alati olnud korvpalliga tugevalt seotud ning läbi tänavakorvpalli toetamise tahame innustada noori rohkem liikuma ning ennast spordi kaudu teostama,” ütles Sprite Baltikumi brändijuht Kaija Kevvai.

„Tänavakorvpallil on mõnus õhkkond ja see spordiala läheb väga hästi kokku Sprite noorusliku ja sportliku kaubamärgiga,“ lisas Kevvai.

Sellel aastal on auhinnalaud Eesti spordivõistlustest üks suurimaid ning auhindu on kokku 40 000€ väärtuses. Suurimaks auhinnaks on Tallinn Openi turniiri võitjatele reis FIBA 3×3 maailmaturnee etapile Lausanne ning Eesti parimatel Sloveeniasse.

Rohkem infot Sprite tänavakorvpalli kohta leiab siit http://www.tanavakorvpall.ee/

Close