SEKS JA SUHTED

Suhteeksperdid annavad nõu: 10 õnneliku kooselu saladust

Tunned, et teie suhe ei ole päris see? Selle asemel, et minna kohe suhtenõustaja juurde (või hullemal juhul lahku), tasuks enne läbi lugeda need 10 soovitust, mida jagavad oma ala asjatundjad.

Suhte alustamine on tegelikult kõige lihtsam osa – suhte hoidmine, aga nõuab juba palju rohkem tööd. Cosmopolitan.com koondas kokku tipp suhteekspertide nõuanded, kuidas suhet hoida.

#1 Ära käitu koguaeg sama mustri järgi.

Paaridevahelises suhtes on teatud dünaamika – sarnastes olukordades käituvad nad teatud mustrite järgi. Kui sa aga (positiivses mõttes muidugi) muudad seda harjumuspärast mustrit. Näiteks, kui su elukaaslane teeb alati midagi valesti ja tavaliselt sa näägutad siis temaga, siis seekord ütle talle seda sõbralikumal toonil ning kui ta selle asja õigesti ära teeb, siis kiida teda. See toimib alati.

#2 Puudutage teineteist tihedamini

Jah, kindlasti te kallistate üksteist aeg ajalt ja magate koos, kuid siinkohal mõtleme väikeseid igapäeva puudutusi. Näiteks silita ta käsivart järgmine kord, kui telekat vaatate, tänaval kõndides võta tal käest kinni või pane käsi ta reiele, kui koos autoga sõidate. Selline puudutamine väljastab hea tunde hormoone. Samuti muudab see teid emotsionaalselt lähemateks.

#3 Ärge olge lihtsalt parimad sõbrad

Teoorias on see ju tore, kui olete parimad sõbrad, kuid see võib saada saatuslikuks teie seksuaalelule. Nii võite lõpetada kirgliku armastajapaari asemel hoopis sõpradest korterikaaslastena.

#4 Seksige tihedamini

Kui tahad elukaaslasega lähedasemaks saada, siis püüa vähem ülemõelda ja sea sammud voodisse. Mehed tunnevad end mugavamalt, kui saavad sinuga ühenduses olla pigem füüsilisel kui vaimsel tasandil. Seksige regulaarselt – vähemalt paar korda nädalas.

#5 Andke mõlemale võimalus rääkida

Kui midagi arutlete, siis peab mõlemal olema võimalus rääkida ja oma seisukohta põhjendada.

#6 Leidke alati ühine kuldne kesktee

Kui võtate vastu otsuseid, siis proovige ühised punktid leida. Kõigepealt kirjutage mõlemad üles, mida te soovite. Näiteks planeerite puhkust ja üks soovib šopata ja vaatamisväärsusi vaadata, kuid teine lihtsalt bassu ääres vedeleda. Kui mõlemad on oma soovid öelnud, siis tuleb leida koht, kus saab seda mõlemat teha.

#7 Ole tolerantsem

Mitte ükski inimene ei ole täiuslik ning igal ühel on oma “kiiksud”. Seega järgmine kord, kui ta näiteks liikluses teiste autojuhtide peale karjuma hakkab, püüa end sellest välja lülitada ja tuleta meelde, kui väga hindad tema head sõiduoskust.

#8 Leidke aega ka endale

Üksteisele peab andma hingamisruumi. Ole oma sõbrannadega või mine kasvõi trenni. See on sinu aeg.

#9 Ole alati tema poolt

Isegi kui sulle mõnikord tundub, et hoopis tema sõbral on õigus või kui ta kirjub sulle oma ülemust, siis tegelikult asi ei olegi üldse tema ülemuses, siis püüa olla alati tema poolt. Muidu tekib tal tunne, et ta ei saa sinu peale loota. See ei tähenda, et sa pead talle koguaeg ütlema, et tal on alati õigus. Pigem kuula ta alati ära ja anna mõista, et mis iganes otsuse ta ka vastu ei võtaks, oled sa alati tema poolt.

#10 Tehke üksteisele kingitusi

Sa ei pea ootama jõule või sünnipäeva, aeg-ajalt on tore ka niisama väikeseid kingitusi teha. See võib olla tema lemmikšokolaad või käsitööõlu. Väikesest asjast piisab, et ta näeks, et mõtled ta peale.

Back to top button
Close