KUHU MINNA

Sveta Baari joogikaarti on jõudmas uus põnev pilsner, mida saab esimest korda mekkida juba neljapäeval!

Balti Jaama peorajooni südames asuva lokaali külalised saavad peagi janu kustutada spetsiaalse Sveta Pilsneriga, mille on koostöös Käbliku Pruulikojaga välja töötanud Sveta baari juhataja Melih: “See juhtus siis, kui olin avamas õhtu viiekümnendat Urquelli pudelit. Soovisin, et meil oleks oma pilsner, mis poleks nii peen, vaid lihtne ja kerge jook.” 

Melih seletab, et Sveta Pilsneri loomise esimeseks tingimuseks oli kasutada kohalikke pruulijaid: “Sest miks mitte kasutada importimise asemel meie endi ressursse, et luua suurepärane toode. Keerasime seejärel pilsnerile oma vindi juurde, et selle maitse ikka erineks tavalisest pilsnerist – filteerimata ja humalasem õlu.”

Pilsnerit saab rüübata eriti kelmikast pudelist, mille on disaininud Hmmm Creative Studio kunstiline juht Helene Vetik. “Sveta tiim pöördus meie poole juba kindla sooviga luua uus pilsner õlu, küll polnud sellel õllel veel nime ja laualt käisid läbi mitmed variandid. Meile kõigile meeldis enim Pille, kuna saate juba isegi aru – pilsner – pilku – õlle – pille. Ilus Eesti naisenimi, mis kannab endas nii õlut kui ka pilsnerit. Sellele lisaks oli esialgseks kujunduse teemapüstituseks aus Eesti õlu ning Sveta soov oli, et disain oleks tõeliselt kodumaine. Nii tekkis idee joonistada väikene rukkilill ning jääda põhjamaiselt kargeks,” seletab Vetik. 

Kuna Sveta Baar on tuntud vähemuste toetajana nii rahvuslikus kui ka elustiili vallas, siis sündis otsus, et Pille vajaks kindlasti sõpra. “Järgnev on juba natukene meta-tasandi tuletus, aga siiski igati loogiline. Slava on tegelikkuses Sveta nimest sündinud nimi. Svetoslav on Sveta meesnimi ja lühendina Slava – ilus lühike meesterahva nimi, mis otseselt seotud Svetaga,” sõnab Vetik. “Seega Sveta Pille ja Slava õllega maiustavad nii meesterahvad kui ka naisterahvad, nii tuliverelised kui ka külmaverelised, olenemata rahvusest või kuuluvusest.”

Sveta Pilsner õnnistatakse sisse neljapäeva õhtul, kus lisaks uuele kesvamärjukesele saab loomulikult nautida ka head muusikat. Oma esimese kontserdi kodumaal annab psühhedeelne krautrocki grupp Centre El Muusa, mille eestvedajateks Misha Panfilov ja Volodja Brodsky. Kujuta ette motoorset 4/4 biiti, spirituaalset bassi, fuzz kitarri ja kosmilist sündiheli hüpnotiseeriva kvarteti esituses. Enne ja pärast kontserti askeldavad DJ-puldis aga selektorid Andreas Roosson, DJ Bandit, Dmitri RRGEMS, Helene Vetik ja Sveta Baari resident-diskorid.

Sveta Baari uksed avanevad neljapäeval kell 20.00. Sissepääs on prii!

Back to top button
Close