ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

Tallinna uutes trammides saab kasutada tasuta internetti

“Tasuta WiFi-võrk on üks samm, kuidas tõsta ühistranspordi atraktiivsust ja on osa laiemast tegevuste kompleksist, mille üldeesmärgiks on läbi kasutajamugavuse tõstmise meelitada inimesi ühistranspordisse,” rõhutas Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

“Näitena oleme suurendanud kasutajamugavust läbi viipemakse võimaluse ühistranspordi pileti soetusel, mobiiliga valideerimise võimaluste juurutamise.”

Novikovi sõnul on busside sees alustatud istmekatete ja uuendamise kompleksprogrammiga.

“Bussipeatuste infotabloode võrgu laiendamine, liinigraafikute tihendamine ja uute liinide avamine teenivad sama eesmärki. Vabalt leviv internetiühendus ei ole abiks üksnes siia saabuvatele turistidele, vaid ka kõigile linlastele, kel lisaks tasuta ühistranspordile on nüüdsest võimalus ka uutes trammides tasuta internetti kasutada,” sõnas Novikov.

Kokku kahekümnes uues CAF Urbos trammis alustati katsetustega WiFi seadmete paigaldamiseks möödunud aasta augustis ning viimastesse trammidesse paigaldati vajalikud seadmed jaanuaris, edastas linnavalitsus. Trammide WiFi leviala allalaadimise kiirus on 100 Mbit/s, kuid iga kasutaja allalaadimise kiirus sõltub trammi asukohast ning internetti üheaegselt kasutavate sõitjate arvust.

“Soovime muuta ühistranspordi sõitjatele mugavamaks ja uutes trammides leviv WiFi on üks loogiline samm sellel teel,” ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Boroditši sõnul on raske ennustada interneti kasutajate hulka. “Näiteks Lennujaama-Tondi liinil, kus kasutatakse peamiselt CAF tramme, sõidab igal tööpäeval ligi 30 000 inimest, kelle hulgas on palju Tallinna külastavaid turiste, kellel on nüüd palju lihtsam vajalikku turismiinfot leida,” märkis ta.

“Nüüd kui oleme tehnilise lahenduse leidnud ja kõik uued trammid on WiFi levialaga varustatud, kutsume ühistranspordi kasutajaid ülesse internetti trammis testima, et välja selgitada võimalikud kitsaskohad,” ütles Boroditš. Tema sõnul tuleks üleskutset võtta kui koormustesti, mille põhjal hinnata kuidas loodud süsteem koormusele vastu peab ning kas süsteemis on töökindluse tõstmiseks vaja teha veel täiendavaid seadistusi.

Tallinnal on kokku 20 CAF Urbos AXL tüüpi trammi, mille ostmiseks kulus Tallinna Linnatranspordi AS-il kokku 53,4 miljonit eurot.

Back to top button
Close