Esmaspäev , juuni 18 2018
Avaleht / EESTI / “Tantsutark” muudab Pärnu Eesti tantsupealinnaks!

“Tantsutark” muudab Pärnu Eesti tantsupealinnaks!

4. ja 5. novembril toimuvad Pärnus legendaarse rahvatantsujuhi Ullo Toomi tantsude võistutantsimine ja kontsertetendus “Tantsutark”. Pärnu Kontserdimajas esitletakse Ullo Toomi vahakuju. 

Üle-Eestiliste tantsupidude algataja Ullo Toomi sünnist möödub sellel sügisel 115 aastat. Anna Raudkatsi Tantsuselts koos tema õpilase Ilma Adamsoniga korraldavad sel puhul Pärnus võistutantsimise ja kontserdi.

Laupäeval, 4. novembril kell 14.00 algab Pärnus, Paikuse spordikeskuses Ullo Toomi tantsude võistutantsimine. Võistlusel osaleb 27 tantsukollektiivi üle Eesti, kokku üle 400 tantsijaga.

Pühapäeval, 5. novembril kell 17.00 saab Pärnu Kontserdimajas kaasa elada kontsert-etendusele “Tantsutark”, kus astuvad üles tantsuansamblid ja kollektiivid tervest Eestist, muusikud, koorid ja noored näitlejad Pärnust.

„Eesti tantsurahvas tahab mälestust tantsutargast Ullo Toomist elavana hoida – seepärast koguneme 4. novembril Pärnusse, et koos tantsu lüüa,” ütles tantsupedagoog Roland Landing. „Täname kõiki, kes meid võistutantsimise ja suure kontsertetenduse teoks saamisel abistavad,” lisas Landing.

5. novembri kontsert-etendusel “Tantsutark” esinevad tantsuansamblid Sõprus, Kuljus, Leigarid, Tantsutallad, Anna Raudkatsi tantsuselts, RTJ, Taidelaid, Kohvilähkrid, Viljandi gümnaasiumi segarühm Hebe, RU-LE-ME.

Etenduse sees esinevad eelmisel päeval Ullo Toomi tantsude võistutantsimise võitnud tantsukollektiivid.

Kaasa teevad Pärnu kammerkoor ja segakoor Endla. Lisaks löövad kaasa Endla noortestuudio näitlejad, Julius Koppel ja sõbrad.

Tantsupeomuuseumi eestvedamisel on valminud Ullo Toomi vahakuju, mida esitletakse Pärnu Kontserdimajas 5. novembril.

Ullo Toomi (14.09.1902-26.11.1983) oli I Eesti mängude liikumise üldjuht. Just neist mängudest kasvaski välja tantsupidu. Toomi kogus ja kirjeldas rahvapärimuslikke tantse. Ta koostas raamatud  „Valimik eesti rahvatantse” ja „Eesti rahvatantsud”. Viimast kutsutakse ka „tantsupiibliks” ning see on tänaseni tantsujuhtidele esimeseks õppematerjaliks. Ullo Toomi on loonud mitmeid rahvapärimusel põhinevaid tantse, näiteks Kosjatants, Kolhoositants, Tuisuline.

Ürituse info FB-s on leitav SIIT

Vaata lisaks

perevägivald

Kaheksa müüti perevägivallast

Perevägivalla kogemuse tunnistamine on endiselt tabu ja seda ei soovita avalikustada. Statistika on ehmatav: iga …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Hakka meie sõbraks!

Hoia ennast uudistega kursis.