GURMEE / MAITSED

Tarbi targalt! Säilita toitu purgis

Targalt tarbimise juures on väga oluline toidu õige säilitamine. Kõige keskkonnasõbralikum on säilitada toite hoopis purkides, vältimaks kilekotte ja plastikut.

Jagame teile mõned purginipid:

1. Hoiusta juurikaid veega täidetud purgis
Porgandid, seller ja muud juurikad püsivad värskemana, kui neid hoiustada külmkapis veega täidetud kaaneta purgis.

2. Kasuta purki kuivatatud puu- või juurviljade hoiustamiseks
Üleliigsetest tomatitest võid teha näiteks kuivatatud tomateid, mida hiljem pasta sisse pista. Lihtsalt lõika tomatid pooleks või neljaks, eemalda seemned ja küpseta neid ahjus. Kui tomatid just sellised, nagu soovid, siis enne kui nad säilituspurki panna, tuleb neil lasta veidi jahtuda.

3. Hoiusta purgis isetehtud maitseõlisid
Päästa üleliigsed küüslaugud või muu maitseroheline ning tee neist ise maitseõlisid. Põnevate õlide läbipaistvas purgis säilitamine toob lisaks ka silmailu. 

4. Hoiusta kuivaineid õhukindlas purgis
Kuivainete eluiga aitab pikendada nende õhukindlas anumas säilitamine. Lisaks näevad erinevaid kuivaineid täis purgid riiulitel kenad välja.

5. Kasuta suuremat klaaspurki komposteerimiseks
Miks mitte koguda biojäätmeid hoopis klaasanumasse, mida on ka mugav, kas käsitsi või nõudepesumasinas pesta. Kui otsustad seda teed minna, siis kasuta purgi kaanena plastmassist kaant või muud lahendust, kuhu saad pisikesed õhuaugud sisse teha.

6. Tee sidruni koortest isetehtud puhastusvahendit
Leota sidruni koori umbes nädal aega purgis, millest pool on täidetud veega ja pool äädikaga. Nädala möödudes kurna vedelik ära ja ongi puhastusvahend valmis.

7. Sügavkülmuta marju ja juurvilju purgiga
Klaaspurgid sobivadhästi ka sügavkülmutamiseks. Lihtsalt pea meeles, et jäta purkidesse alativeidi rohkem ruumi, sest toit ja vedelikud paisuvad veidi külmutamisel.

Back to top button
Close