TERVIS

Tervisemahl, mis hoiab haigused eemal

Tegemist on mahlaga, mida mujal maailmas kasutatakse juba aastasadu ja mida peetakse parimaks vanaemade ravimiks, mis aitab haigused eemal hoida. See looduslik mahl annab tugeva tõuke immuunsüsteemile, tõstab energiat ja parandab punaste vereliblede arvu.

Lisaks sellele on avastatud, et see tervisemahl on väga tõhus abivahend ennetamaks vähki.

Tervisemahla on väga lihtne valmistada.

Vaja läheb:

– 1 kilo peeti

– 100 g puhast mett

– 3 apelsini

– 1/2 kg porgandeid

– 3 õuna

– 1 sidrun

Sega kõik ained mikseris ja vala saadud mahl klaasist pudelisse. Joo igal hommikul pool klaasi tervisemahla tühjale kõhule.

Peedi kasulikud omadused

Peet sisaldab rikkalikult mineraalaineid (fosfori, kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi) ja vitamiine (C, B1, B2, B6) ning antioksüdante. Peet on kalorivaene juurvili, mis on tervisele väga kasulik.

Peet kaitseb südant, annab kehale energiat stimuleerides protsesse ja aktiveerides organismi ainevahetust.

Mee kasulikud omadused

Mesi sisaldab palju kaltsiumit, fosforit, magneesiumit ja rauda. See looduslik värvaine on bakterivastase toimega ja tõstab immuunsüsteemi ning tugevdab luid.

Mesi stimuleerib vereringet ja kardiovaskulaarset süsteemi. Mesi aitab kolesteroolitaset alandada ja puhastada artereid.

Apelsini kasulik toime

Apelsin sisaldab rikkalikult C-, B1, B5 ja B9 vitamiini ning kaltsiumi. Apelsinid on väga head abilised gripi ja nohu korral, ennetamaks vananemist ja tugevdamaks immuunsüsteemi. Apelsin parandab seedetegevust ja reguleerib suhkrutaset veres.

Porgandi kasulik toime

Porgandis leidub palju A ja C-vitamiini, kaaliumi, magneesiumi ja karotenoide. Porgand tugevdab immuunsüsteemi , tugevdab lihaseid, vähendab stressi ja kaitseb organismi vabade radikaalide eest.

Õuna kasulik toime

Õunas leidub palju vitamiine (A, B1, B2, B3, B5, B6, C, K, E) ja mineraale (magneesium, kaalium, kaltsium, raud) aminohappeid ja kiudaineid. Õunal on antioksüdantne toime, ta aitab reguleerida seedetrakti.

Sidruni kasulik toime

Sidrun sisaldab rikkalikult vitamiine (A, B, C, D ja E), kaaliumi, fosfori, kaltsiumi, rauda, magneesiumi ja vett. Sidrunil on antivriaalne ja antibiootiline toime, ta aitab ennetada ja ravida kõrget vererõhku ja iiveldust. Sidrun aitab parandada seedimist.

Back to top button
Close