MEELERAHU

Tippkoolitaja dogmadest ja edust

Arnold Timmermaniga dogmadest ja edust

Hollandlane Arnold Timmerman õpetab 24.-25. novembrini Tallinnas seminaril „Dogma Detox“, kuidas aidata ennast, oma töötajaid või kliente uuele tasandile kõigest minute jooksul.

Timmerman omandas 1997. aastal magistrikraadi tsiviil- ja sotsiaalõiguse erialal (Madalmaades Leidenis). Korporatiivse karjääri asemel valis ta aga teistsuguse tee ja temast sai fotograaf ning elustiili- ja reisiajakirjade toimetaja. Viis aastat hiljem pöördus ta eluaegse kire – enesearengu juurde ning tänaseks on ta viinud läbi enesearengu, emotsionaalse teadlikkuse ja keha-meele terviklikkuse seminare kõikjal maailmas väga paljude rahvaste, kultuuride ja elukutsete esindajate ees.

Kuidas me aru saame, et meil on dogmad, mis ei lase edu saavutada?

Sümptomite järgi. Me kogeme paigalseisu, vaeva, segadust.

Millised dogmad teil olid edu kohta?

„Ma olen edukas vaid siis, kui mu palganumber on seitsmekohaline“. „Ma olen edukas vaid siis, kui mu raamatud on rahvusvaheliselt edukad“. „Kui ma pole paljudele inspiratsiooniallikaks olnud, olen elanud raisatud elu“. Kuna ma olen kirjutanud viis raamatut ja annan rahvusvahelisi seminare, küsitakse minult, kuidas ma edu saavutasin. See ajab mind naerma, kuna ma ei pea end edukaks tavapärases mõistes. Ma olen eluga rahul, mul on kaunis kodu, imeline pere ja loomad, suured sõbrad ja meeldiv töö, millega ma aitan inimesi, ent ma mõtlen kogu aeg, mis töötab ja mis mitte. Kui tundub, et ma ei liigu edasi, uurin, kas oleks vaja midagi muuta ja kas mingi dogma keelab seda muutust.

Kuidas te dogmadest vabanesite?

Mul tekkis visioon „Dogma Detoxist“, uus perspektiiv, uus vahelesegamismeetod, mida ma kasutan nüüd alati, kui tunnetan probleeme.

Mida teha inimestega, kes ei usu edusse?

Tore ju, kui nad nii hakkama saavad. Niinimetatud eksperdid on teinud edust tõelise dogma. Te saategi reageerida nii, et tekitate dogma, mis ütleb, et edu pole võimalik objektiivselt hinnata. See võib olla väga kasulik. Kui see aga tekitab sisemist konflikti, tuleks sellest loobuda ja vaadata, mis saab. Võite üllatuda.

Võib negatiivne inimene kogeda positiivset?

Sõltub olukorrast. Küsimus on iseenesest kaunis ja filosoofiline. Mind hakkas täiesti huvitama, milline on negatiivne inimene. Pärast seda uuriks tulemust, mis mõne jaoks on positiivne, mõne jaoks aga mitte.

Mis on kõige tavalisemad dogmad, mis ei lase meil edu saavutada?

Sõltub inimesest ja olukorrast. „Dogma Detox“ õpetab, et midagi ei saa eeldada. Mingi asi mõnda inimest aitab mõnes elufaasis, teist aga piirab.

Kuidas muuta dogmasid, mis ei lase edu saavutada?

Tulge „Dogma Detoxile“ ja õpite sümptomeid ära tundma, dogmasid paljastama ja neist vabanema.

Palun andke üks lihtne soovitus, kuidas kohe täna veidi edukamaks muutuda.

See pole võimalik. Kõik oleneb konkreetse inimese soovist. Ma tean inimesi, kes tahaks saada edukaks sportlaseks või muusikuks, aga neid ei huvita raha. Teised tahavad raha ja tõusu karjääriredelil. Kolmandad ihkavad armastust. Kes on neist edukaim? Kuidas seda mõõta? „Dogma Detox“ laseb inimestel ja ettevõtetel kontseptite ja teooriate keskel orienteeruda. Te ütlete, milles te soovite edukas olla, kuidas te seda ette kujutate ja mis takistab. Seejärel leiame üles dogma, vabastame selle ja saategi edukaks (edu võib erineda teie ettekujutusest).

Back to top button
Close