ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

ULTIMA THULE tähistab 30. juubelit võimsate vabaõhukontsertidega

Sel aastal täitub esimene 30 Eesti absoluutsel rokilegendil ULTIMA THULEL. Suursündmuse tähistamiseks antakse 7 suurt kontserti üle terve Eesti. Kohal on ka bändi kunagine solist Tõnis Mägi, ning noorema generatsiooni multitalent Vaiko Eplik. Juubelituuril tuleb esitlusele kogu Ultima Thule lugude paremik. 

On üks salapärane saar kaugel jäisel Põhjamaal – kohas, kus päike iialgi silmapiiri taha ei kao. 30 aastat tagasi arvasid bändi loojad, et just seal asub maailma ots ja äär. Sellest ajast peale oleme olnud teel. Üheskoos. Inimvõimete piirile – Ultima Thulesse.

Sel suvel on kohalejõudmine lähemal kui eales varem, sest Sibul, Vaigla, Rull, Põder ja Vilpuu on väge täis.

Tõnis Mägi sõnul on Ultima Thule parim rock-bänd, kes Eestis eales tegutsenud. “Eesti parim kitarrist, parim bassimängia, parim trummar. Sellise koosseisuga ei ole lihtne nii pikalt koos muusikat teha. Riho Sibul on mu parimaid sõpru,” ütles Mägi.
Mägi lisas, et väga oluline roll bändi loomingus on tekstidel. “Tekstid, tekstid, tekstid. Thulel on nad alati mitmedimensioonilised,” ütles Mägi.

Kontsertidel solistina üles astuva Vaiko Epliku arvates on tegemist laulupeo kõrval selle aasta ühe tähtsaima üritusega. “Olen tõsiselt elevil ja arvan, et tuleb väga uhke show,” ütles Eplik.

Eplik kinnitas, et  Ultima Thule on olnud üks tema muusikalistest eeskujudest. “Lemmikuid võib olla sadu, kuid eeskujusid saab lugeda ühe käe näppudel. Thule on minu jaoks üks neist,” lisas Eplik.

ULTIMA THULE kontsertide toimumiskohad:

K. 19.07 Tallinna Pirita Kloostri varemed

N. 20.07 Pärnu Vallikäär

L. 22.07 Rakvere Laululava

P. 23.07 Kõltsu mõis

K. 26.07 Tartu Laululava

Algus kõikjal kell 21:00. Väravad 19:30.

ultima thule
ULTIMA THULE avaldab 30. juubelituuriks Eestis ainulaadse vinüülplaadi “EESTI ASI”

Ultima Thule avaldab algavaks 30. juubelituuriks 1991 aastal Soomes avaldatud vinüülplaadi “EESTI ASI”!

Eestis esmakordselt avaldataval LP’l on 10 lugu: Vader Rein, Tuvijäljed Tuulepluusil, Väikse Peetri Tänulaul, Kassitapp, Lennelda Priiks, Polaarpäev, Liivi Pastoraal, Hallaöö, Kuutõbiste Tants.

Raul Vaigla sõnul on plaat pea identne sellele, mis 1991 aastal Soomes avaldati. “Jätsime vaid kujundusest ära sini-must-valged elemendid. Kõik muu jäi samaks.”

Soomes avaldatud plaat on kollektsionääride seas hinnatud kaup. Järelturul küündivad rariteetse teose hinnad mitmesaja euroni.

Eesti Asi on salvestatud 1988 ja produtseeritud Pave Maijase poolt. Plaat tuleb müüki Ultima Thule juubelikontserditel ja kogus on limiteeritud.

Vaata lisaks SIIT!

ULTIMA THULE
Back to top button
Close