RAHA

Uuring: kas odavam on olla suhtes või vallaline?

Pere loomine võib mõne jaoks olla tähtis eesmärk, kuid mõni ei pruugi sellest üldse hoolida. Mõlemal variandil võivad olla omad eelised, ka rahaliselt. Mis olukordades on lihtsam hakkama saada üksi ning millal tuleb kasuks, kui ollakse kaaslasega koos?

Olmekulud

Acorns Grow blogi kirjutab, et 2015. aastal Confused.com saidi poolt tehtud uuringu põhjal kulutavad paarid igakuiselt ligi 130 eurot enam olmekuludele rohkem.

Üksikult elades aitab eluaseme kuludelt kokkuhoidu saavutada kindlasti ka mitme toakaaslasega elamine. Oma elamispinna puhul on eeliseks see, et üksikuna saad ise dikteerida näiteks toatemperatuuri ning kulutatava vee hulka. Need võivad moodustada suure kokkuhoiu võrreldes paaridega.

Toit

Ka see on koht, kus üksikult elavad inimesed saavad enam kulusid kärpida. Erinevate uuringute andmetel võivad paarid keskmiselt söögile 265 eurot aastas rohkem kulutada. Perede puhul on see number arvatavasti suuremgi, kuna rohkem suid on toita.

Paaridel ja peredel on võimalik oma kulutusi toidule samuti kärpida, kui teha sisseoste soodustuste ajal ning plaanerida oma toidukordi ja vastavalt sellele ka toiduaineid ette varuda.

Muud kulud

Üks kuluallikas, mille puhul paaris olevad inimesed üksikute ees edu saavad, on kulutused kohtingutele. USA Today uuringu kohaselt kulutavad üksikud inimesed 130 kuus väljas käimisele, samas kui paaride puhul on vastav väljaminek keskmiselt 123 eurot kuus ja abielupaaride puhul 115 eurot kuus.

Seega on kulude kokkuhoiu koha pealt selge eelis üksikutel inimestel. Siiski on kooselus olevate inimeste eeliseks pikemas perspektiivis rahaline stabiilsus ning suurem võimekus erinevate rahaliste kohustuste võtmisel.

Back to top button
Close