KUHU MINNA

Uus aasta saabub Liis Lemsalu ja Tanel Padari tasuta kontserdiga Vabaduse väljakul

31. detsembri õhtul kell 22 algab Tallinnas Vabaduse väljakul suurejooneline tasuta kontsert, misjärel tuleb uusaastatervituseks lavale vabariigi president, kõlab riigihümn ja keskööl saab kaasa elada tuleetendusele.

“Aastalõpupidu Vabaduse väljakul tähendab traditsiooniliselt suurejoonelist kontserti armastatud lauljatelt. Seekord pakuvad sellise elamuse Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Meeleoluka kontserdi järel pöördub mõned minutid enne südaööd uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Meil on väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees ja sellele järgnev hümni ühislaulmine on muutumas traditsiooniks,” ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Riigihümni ühislaulmiseks tuleb lavale Jakob Westholmi Gümnaasiumi segakoor “Kevade”. Südaööl algava ilutulestiku korraldab Pyrocom OÜ.

Esimene esineja on armastatud laulja Liis Lemsalu oma ansambliga. Esinemine peaks rahva kohe üles kütma, sest kõlama hakkavad tuntud ja armastatud lood.

“Teeme vanu tuntud ja rahva hulgas omaks võetud lugusid, mis aitavad meeleolu üleval hoida,” lausus laulja. “Kindlasti kuulete minu kõige uuemat laulu “Kehakeel”, aga ka juba teada-tuntud lugusid, mida kõik saavad kenasti kaasa laulda. Saadame siis niimoodi koos rõõmsalt vana aasta ära ja tervitame uut!”

Lemsalu ja ta kaaslaste järel astub üles Tanel Padar koos bändiga.

Peopaik turvaliseks

Südaööl, kui aasta vahetub, saavad kõik vaadata traditsioonilist Tallinna ilutulestikku. Aastavahetuse taevavõlv värvub kirevaks pürotehnikafirma Pyrocom OÜ vaatemänguga. Pyrocomi müügijuht Anneli Uueküla lubas kõigi aegade ilusaimat vaatemängu.

“Harju mäelt üles lastavat ilutulestikku ei anna kuidagi võrrelda nendega, mida igaüks võib oma koduhoovis korraldada,” selgitas Uueküla. “Meie professionaalne ilutulestik lastakse välja selleks mõeldud torudest, taeva poole lendavad tulekerad moodustavad lummavaid mustreid ja vahetavad värvi. Taevas on täis ilu ja üllatavaid efekte. Selle meistritöö paneb kokku oma ala virtuoos Sami Tammi, kes on neid saluute teinud mitmel poole maailmas juba 24 aastat.”

Rahvas võiks tulla Vabaduse väljakule juba aegsasti, et hoida ära trügimist. Kontserdi korraldajad paluvad kõigil, kes platsile tulevad, jätta oma alkohol ja pürotehnika koju. Turvaväravates kontrollitakse saabujaid ning alkohol ja pürotehnika kas võetakse neilt ära või siis palutakse inimestel koju tagasi minna. Nii on korraldajate kinnitusel kõigil turvalisem koos uut aastat vastu võtta.

Autoliiklus Vabaduse väljaku lähitänavatel on 31. detsembril kõigis suundades suletud kella 22-st kuni 01.30-ni. Komandandi tee on suletud kell 18–01.30. Ühistranspordile (v.a taksod) tagatakse läbipääs kuni kella 23-ni. Peole ongi soovitav saabuda ühistranspordiga, mis aastavahetuse ööl liigub erigraafiku järgi kauem kui tavaliselt. Kuni kella 3-ni öösel sõidavad trammid nr 1 ja 4, trollid 1 ja 3 ning bussid 1A, 8, 18, 40, 42, 60, 63, 67 ja 68. Täpsemat teavet väljumiste kohta saab vaadata www.transport.tallinn.ee.

Back to top button
Close