KUHU MINNA

Vabamu kutsub vabariigi aastapäeval osa saama eriprogrammist

24. veebruaril, vabariigi aastapäeval avavad okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ning KGB vangikongid oma uksed külastajatele kell 8. Vabamus saavad kõik pidupäeva nautijad osaleda eriprogrammiga muuseumipäevas.

Kell 8.30 ja 13.30 pakub Vabamu koos sissepääsupiletiga tasuta ekskursioone eesti keeles ning kell 14.00 vene keeles. Ekskursioonil tutvustatakse püsinäitust “Vabadusel ei ole piire”, kus räägitakse liigutavaid lugusid eestlaste lähiajaloost, inimlikest väärtustest ning inimeste valikutest ja rollist vabaduse hoidmisel.

Lisaks püsinäitusele saab Vabamus tutvuda muuseumi kogudest vabariigi aastapäevaks välja toodud esemetega. Näiteks näeb Mart Laarile kuulunud salajast kirjutusmasinat, mille peal on trükitud suurel hulgal põrandaalust materjali. Väljapanek on avatud kuni märtsi lõpuni.

Vabariigi aastapäeva puhul kutsub muuseum osa saama ka põnevatest töötubadest. Eesti Sakutide Ühingu lippkond Soorebased teevad noortega Eesti lipu värvides käepaelu. Lisaks saab kätt proovida virtuaalsete õnnitluskaartide loomisel.

Muusikat teevad Vabamus Meero Muusiku lapsed.
Vabamu kohvik pakub aga paraadile minejatele sooja suppi ja maitsvaid võileibu.

Pidupäeva puhul on sissepääs Vabamusse ja KGB vangikongidesse erihinnaga:

Sissepääs Vabamusse:

Täispilet 5€

Sooduspilet 3€

Perepääse 11€

Sissepääs KGB vangikongidesse: 2€

Rohkem infot sündmuse kohta leiab siit.

Back to top button
Close