KUHU MINNA

“Valgus kõnnib 2019” festival toob vaatajateni tehisintellekti poolt loodud valgusshow

Kolme septembrikuu õhtu jooksul pakuvad paljude teiste installatsioonide seas lummavat valgusmängu festivali suurim videomapping Vabaduse väljakul ja laseretendus Jaani kirikus sees, valgustatud alleed ja küünlamerd täis Kadrioru park. 

18.- 20. septembril süüdatakse Kadriorus ja Tallinna vanalinnas tuhanded tuled, mis näitavad külalistele teed maagilisel ja valgust täis teekonnal läbi “Aja radade”, mis on selleaastaseks festivali teemaks.  

Alates esmaspäevast on festivali kodulehel võimalik uurida ka festivali kaarte ning installatsioonide eelinfot. Selleks, et festivali installatsioonid oleksid hõlpsasti leitavad ja festivali külastajad saaksid maksimaalse elamuse, on 2019. aastal võimalik festivali kaart koos installatsioonide nimekirjaga endal kodus välja printida või küsida endale ürituse toimumise ajal festivali kaart infopunktidest Kadrioru pargis või Vabaduse väljakul. Kokku on 2019. aastal festivali aladel Kadriorus ja Vanalinnas 42 installatsiooni ning kindlasti leiab iga valguskunsti sõber endale palju põnevat, mida vaadata ja kogeda. 

Festivali direktori Caspar Lootsmanni sõnul on algselt Kadrioru Pargi hooaega lõpetavast tagasihoidlikust üritusest 14 aastaga kasvanud kolmepäevane silmarõõmu, muusikaelamusi ja fantastilisi valgusinstallatsioone pakkuv kodumaa suurim valgusfestival. “Ootame ka sel aastal festivalile enam kui 50 tuhandet külastajat,” ütles ta.

“Valgus Kõnnib” festival täidab linna lummava värvi- ja valgusmänguga ning toob fookusesse Tallinna linna pargid ja rohealad ning neid ümbritseva põneva arhitektuurilise linnaruumi. Enam kui neljakümnest installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linna südames, andes võimaluse avastada uusi ja vanu ning seni märkamata jäänud linnaruumi põnevaid elemente täiesti uues valguses.

Lootsmanni sõnul toimub suurem muudatus sel aastal vanalinnas, kus festivali ala sisse haaratakse Vabaduse väljak, Harjumägi, Taani Kuninga aed, Kiek in de Kök, Jaani kirik, Harju tänava haljasala ja lisaks veel palju teisi põnevaid kohti. 

Põnevamatest nimedest ja installatsioonidest saab sel aastal välja tuua Hollandist pärit Mr. Beami muusikalise installatsiooni “Keys of Light”, kus tehisintellekti koostööl klaveril mängitud teoste põhjal luuakse valgusetendus Kadrioru Lossi fassaadil ja seda ümbritsevatel puudel. Interaktiivne videomapping areneb terve festivali jooksul ja ükski etendus ei kordu. 

Festivali külastajate suurel soovil on uute lugude ja erilise valgus-tehnilise lahendusega tagasi Läti artistide Artistic LV poolt loodud Kadrioru pargi Luigetiigil toimuv purskkaevude etendus.

Kolme septembrikuu õhtu jooksul pakuvad paljude teiste installatsioonide seas lummavat valgusmängu festivali suurim videomapping Vabaduse väljakul ja laseretendus Jaani kirikus sees, valgustatud alleed ja küünlamerd täis Kadrioru park, valgussambad Vanalinnas, tule- ja valgustantsijate etendused ning Kadrioru pargi suvehooaega lõpetav musikaalne tulevärk 19. septembril.

Samuti ei puudu festivalilt ka juba traditsiooniks saanud hea muusika. Harju haljasala laval esinevad 19.-20. septembril erinevad kodumaised artistid mõnusa muusikaga, mis kindlasti täiendab festivali elamust Tallinna vanalinnas.

Festival toimub 18.-19. septembril Kadrioru pargis ja 19.-20. septembril Tallinna vanalinnas. 

Lisainfot festivali kohta leiab kodulehelt ja sotsiaalmeediast.

Back to top button
Close