SEKS JA SUHTED

Valmar põhjendab: Miks mehed onaneerivad?

Onada või mitte onada? Selles pole mehel küsimus. Igale korralikule härrasmehele on see mõni minut oma päevast isegi vaata, et kohustuslik, sest peale seda on pea selgem, vaim värskem ja keha kergem. See on nagu lastele multikate vaatamine, mille ajal saab sukelduda piirideta fantaasiamaailma, kus iga loo lõpp on õnnelik.


Mäletan hästi ‘90ndate algust, mil mu vanematel oli oma magamistoa voodi alla peidetud kuhi ajakirju “Maarja” (praegune “Maaja”). Ma ei jõudnud kunagi uut kuud ja numbrit ära oodata ning kui see tuli, siis kilkasin üksinda koju jäädes nagu pedofiil lasteaiapeol. Arvan, et lugesin neid salaja isegi tihedamini, kui mu vanemad. See oli minu tiineka ea algusaeg, mil oma kehaga “katseid” tegin ja ennast ise tundma õppisin. Enne seda oli erektsioon vaid asi, mis hommikuti und segas ja peldikusse ajas.

Nagu rahvasuu ütleb, siis on eneserahuldamine vaid kätte võtmise asi. Eks ta tõsi ole, aga selle lause otseses mõttes kehtib see vaid meestele.  Jah, feminist. Tõuse nüüd tagajalgadele, kuid sorry, Asta. Ma tean, et soovid puude lõhkumise eest sama palka saada, aga m*nni Sul siiski pole. Ehk siis…

…see, et vallalised mehed onavad, on kõigile teada, aga miks suhtes mehed seda teevad? Kas sellepärast, et kui pihku ümber riista rohkem kokkusurudes saab suletud silmil fantaseerida seksist Getter Jaaniga ja pihku rohkem järgi andes Reet Linnaga? Või sellepärast, et seks oma naisega ei anna oodatud tulemust enam välja ning lõppu jõudmiseks peab mees oma naisel taga olles alati mõttes kordama “Jennifer Lopez, Jennifer Lopez, Jennifer Lopez…” Ei, naine. Onamine ja eneserahuldus on meestel geenides ja me teeme seda kohtades, millepeale sa kunagi isegi ei tuleks. Kinos, kohvikute ja restoranide tualettides, autoroolis, proovikabiinides ja vahel isegi sinu kõrval voodis, kui sa magad. Palun ära aja nüüd perverti ja igapäevaselt onavat härrasmeest segamini, sest härrasmees ei piilu kunagi samal ajal kedagi ja on reeglina suletud silmadega pea kuklas ja lõug lõunasuunal. Aga tagasi küsimuse juurde. Miks suhtes mehed onavad?

Üks asi on selgemast selgem. Maailmas ei olemas nii palju seksi, et mees onamast lakkaks. Siin ei ole kogusega mitte mingisugust seost.

See, et su mees salaja onab, ei tähenda seda, et sa oled tema jaoks kole ning mitteerutav, ei. Tema, mees, lihtsalt vajab seda. Ta suudab onamisest mõnu tunda ka siis, kui avastab, et naabri koer seda palavusest lõõtsutades pealtvaatab, mis võib teatud hetkedel isegi erutavaks faktoriks osutuda…. Ta tahab mõelda mõtteid, mida ta sinuga kunagi jagada ei julge, sest isegi sinu sõbranna nime mainimine valel hetkel ja kontekstis võib võrduda äkksurmaga. Ta tahab vähemalt korra päevas kogeda seda “mis-oleks-kui” tunnet ja kujutleda ette pilti sinust ja su parimast sõbrannast teie magamistoa voodis seksikas pesus omavahel suudlemas ja talle ütlemas “Palju õnne sünnipäevaks, kallis!”

Kuid selle asemel, et nüüd tema käest asja uurima lähed või töö ajal talle selle artikli lingi ja iroonilise küsimärgiga teksti Messengeris saadad, võta parem hetk ja tunne talle kaasa, sest paljud tema fantaasiad ei saa kunagi teoks. Seega lase tal olla mees ja püüa elada teadmisega, et ka sinu mees, kes igal hommikul omale peegli ees enne tööle minekut lipsu ette seob, laseb kontori lauataga korra päevas jala sirgu, avab püksiluku ning salvtaskurättide sahina saatel kuvab arvutiekraanile rahuldustpakkuva veebisaidi. See on tema aeg, mida mitte miski muu mammona siin maamuna peal kompenseerida ei suuda.

Autor: Valmar Viies

Back to top button
Close