ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

“Vanamehe film” pälvis Belgia filmifestivalil väärt tunnustuse, kuid lehm jäi lennujaama karantiini

Järjekordne Eestimaal sündinud teos lööb laineid ka välismaal!

Möödunud aastal jõudis kinolinadele pikalt oodatud humoorikas “Vanamehe film”. Polariseerivaid arvamusi tekitanud teos on nüüd liikumas ka väljapoole Eestit. Paljudele Eestis kasvanud ja suved maal talutöid tehes veetnud kodumaalastele võib tunduda, et ekraanile jõudnud huumor on arusaadav vaid meile.

“Vanamehe filmi” sotsiaalmeediasse postitatud teate alusel on põhjust juubeldada ja arvata, et naljast saavad aru ka inimesed väljapool Eestit. Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa film valiti Belgias toimunud rahvusvahelisel animafilmide festivalil publiku lemmikuks.

Oskar Lehemaa sõnul oli festival esimene kord näidata “Vanamehe filmi” rahvusvahelisele publikule. “Olime natuke ärevad, kas välismaalased võtavad filmi vastu ja mõistavad Vanamehe eestlaslikku huumorit. Hea meel on tõdeda, et Vanamees suudab naerutada ka Eestist väljas ja ootame huviga vastukaja järgmistelt rahvusvahelistelt festivalidelt,” selgitas Oskar Maalehele.

“Tundub, et belglašed ikkagi teavad, et piim on vaštutuš! Iše olen reišult nüüd tagaši, aga lehm jäi koroona viiruse pärašt lennujaama karantiini,” teatas Vanamehe peategelane filmi Facebooki lehel.

Palju õnne kõigile osalistele!

Loe refereeritud täispikka teksti Maahelehest!

Back to top button
Close