MÄÄRAMATATEHNIKA

VW klaasist tornparklad meelitavad massiliselt turiste

Saksamaal Wolfsburgis asub kaks klaasist torni, milles ei ela inimesed vaid autod. Täpsemalt öeldes on tegemist tuttuute VW mudelite ajutise peatuspaigaga, enne kui nad uute omanike juurde jõuavad.

Fabrizio Bensch/REUTERS/Scanpix
Fabrizio Bensch/REUTERS/Scanpix

Autostadt´i ehk autolinna keskmes paiknevatest klaastornidest suurim on ligi 50 meetri kõrgune ja seega kaugele nähtav. Torni mahub umbes 400 autot, mis veedavad seal maksimaalselt 24 tundi.  Jah… täpselt nii vähe need läikivad ja 0 km läbinud sõidukid vaadet nautida saavadki. Iga päev leiab uue omaniku umbes 500 VW-d.  Ettevõtte teatel on alates tornide avamisest 2000. aastal uue omaniku leidnud üle kahe miljoni neljarattalise.

Mõlemad klaasiga kaetud ehitised on varustatud kahe võimsa liftiga, mis suudavad sõiduki esimeselt kuni viimase korruseni sõidutada kõigest 1 minuti 44 sekundiga. Volkswageni teatel on tegemist maailma kõige kiirema automaatse parkimissüsteemiga ja seda kinnitab ka 2014. aastal saadud Guinnessi rekordi sertifikaat.

Lisaks rohketele klientidele külastab Autostad´i ka suur hulk inimesi, kes torne lihtsalt uudistada ja pildistada soovivad. On ju tegemist maailma ühtede erilisemate auto-teemaliste ehitistega. Kompleksis asuvad ka kingipood, kaks restorani, uute autode näituseruum ja pood, milles müüakse igasuguseid lisasid – alates kummimattidest kuni katuseraamideni. Seega on niisama huvilistel ja tõsimeelsetel autoostjatel piisavalt tegemist ja uudistamist.

Autoostjate jaoks on ka suured ekraanid, millel kuvatakse nende nimi. Selline teavitus annab kliendile märku, et tema tuliuus VW on tornparklast maa poole liikumas ja peagi saab ta rooli istuda.

Back to top button
Close